A magyar labdarúgó-válogatott ma este döntő fontosságú Európa-bajnoki selejtező mérkőzést játszik a svédekkel. A találkozó tétje az Eb-részvétel lehetőségét biztosító első vagy második hely megszerzése a csoportban, illetve az azzal járó több száz millió forintos UEFA-juttatás. A válogatott meccsenkénti prémiumért játszik, amelynek összegét megkétszerezi a szövetség, ha a csapat kijut az Eb-re - mondta lapunknak Berzi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) főtitkára. Az UEFA-tól is lehet támogatásra számítani sikeres szereplés esetén, ennek összegét egyelőre nem lehet meghatározni, de svájci frankban számolva mindenképpen milliós nagyságrendű - közölte a főtitkár.
Az MLSZ szerette volna, ha a hazai meccsek közvetítési jogait birtokló Sport5 Kft. egy csomagban értékesíti az összes mérkőzést, egyelőre azonban nem sikerült megállapodni.
Továbbra sem lehet tudni, hogy melyik csatornán lehet majd látni a lettek és a lengyelek elleni itthoni összecsapásokat - tette hozzá Berzi. Bár a svédek elleni esetleges győzelemmel a válogatott nagy lépést tenne az Eb-szereplés felé, a szponzorok egyelőre nem rohamozták meg az MLSZ-székházat. Az előző egy hónapban ugyanakkor két fontos támogatót, a Borsodi Sörgyárak Rt.-t és az Adidas Budapest Kft.-t is sikerült a szponzorok körébe csábítaniuk - közölte a főtitkár. Lapértesülések szerint a Borsodi évi 80 millió forint fölötti összeggel támogatja a válogatottat, míg az Adidas négy évig évi százmillió forint értékben szállít szerelést a csapatnak. A sportszergyártó további 80 millió forint jutalmat is felajánlott az Eb-részvétel kiharcolásának esetére.
A jegyárusítóhelyek visszajelzései alapján csaknem telt házas mérkőzésre lehet számítani - mondta Berzi. A 3500 forintos középkategóriás belépő gyakorlatilag elfogyott, de már nincs sok a 2500 és a 6000 forintos jegyekből sem. A mérkőzést a Népstadionban rendezik, amelynek jelenlegi befogadóképessége 27-28 ezer fő. Berzi szerint a svédek elleni eredménytől is függ, hogy a lettek és a lengyelek elleni további hazai mérkőzéseket is a Népstadionba viszik, vagy ehelyett a kisebb újpesti Megyeri úti vagy az Üllői úti Fradi-pályára.
