Az előzetes várakozásoknak megfelelően zajlott le a Magyar Szocialista Párt (MSZP) 14. tisztújító kongresszusa: újraválasztottak az ellenjelölt nélkül induló Kovács László pártelnököt és Szili Katalin elnökhelyettest, az alelnöki posztok betöltésére szintén a két korábban megnevezett jelölt, Szekeres Imre és Hiller István kapott megbízást. Kisebb meglepetést keltett, hogy a helyszínen egy harmadik politikus, Szanyi Tibor is százas nagyságrendben kapott ajánlásokat, ez azonban nem bizonyult elégségesnek ahhoz, hogy az FVM államtitkára hivatalosan is jelöltté válhasson.
Az MSZP megújulásának részleteit három munkacsoportban dolgozzák ki - jelentette be Kovács László. A párt távlati programjáért Hiller István, a szervezeti működés modernizálásáért Szili Katalin, míg a kidolgozott tervezetek kodifikálásáért és az alapszabályba való beépítéséért Lamperth Mónika felel.
A küldöttek előtt Medgyessy Péter miniszterelnök kijelentette, hogy egyelőre nem lát okot a költségvetés korrekciójára, de szükség esetén a kormány nem hezitál majd. A kabinet figyeli a világgazdasági folyamatokat, de egyelőre nem látja jelét annak, hogy a költségvetés korrekciója indokolt lenne - mondta a NAPI Gazdaságnak Szekeres Imre alelnök, a Miniszterelnöki Hivatal általános politikai államtitkára. Szekeres szerint a kormány és az MSZP a cselekvéssel megvárja a szakma esetleges jelzéseit és csak ezt követően hozzák meg a szükséges politikai döntéseket.
A párt megújulási folyamatába illeszkedik az az elképzelés, miszerint az MSZP 2006-ig elköltözik Köztársaság téri székházából - jelentette ki Hiller. A kongresszuson felszólaló pártvezetők emellett a párt nevének megváltoztatását is megemlítették mint a szociáldemokrata párttá válás egyik fontos szimbolikus jelét.
