BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrájk a paksi atomerőműben?

2003. március 27. csütörtök, 16:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bakonyi Attila
Egyelőre nem lépett érvénybe a mintegy 2700 dolgozót érintő 2003. évi bérmegállapodás a paksi atomerőműben, mivel a munkavállalók egy kisebb részét képviselő szervezet új követelésekkel állt elő. A munkáltató kezdeményezi az egyéni munkaszerződések módosítását is, amivel biztosítja a bruttó 10 százalékos személyi alapbérfejlesztést. A Paksi Atomerőmű Rt. és a Műszakos Dolgozók Érdekvédelmi Szervezete (MÉSZ) közti tárgyalások jelenleg is folynak. Amennyiben a MÉSZ követeléseit nem teljesítik, úgy március végére kétórás figyelmeztető sztrájkot helyeztek kilátásba. A műszakos dolgozók közül 39-en jelezték, hogy csatlakoznának az akcióhoz.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet