Bakonyi Attila
Egyelőre nem lépett érvénybe a mintegy 2700 dolgozót érintő 2003. évi bérmegállapodás a paksi atomerőműben, mivel a munkavállalók egy kisebb részét képviselő szervezet új követelésekkel állt elő. A munkáltató kezdeményezi az egyéni munkaszerződések módosítását is, amivel biztosítja a bruttó 10 százalékos személyi alapbérfejlesztést. A Paksi Atomerőmű Rt. és a Műszakos Dolgozók Érdekvédelmi Szervezete (MÉSZ) közti tárgyalások jelenleg is folynak. Amennyiben a MÉSZ követeléseit nem teljesítik, úgy március végére kétórás figyelmeztető sztrájkot helyeztek kilátásba. A műszakos dolgozók közül 39-en jelezték, hogy csatlakoznának az akcióhoz.
