BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

GYISM-engedéllyel épülhet új stadion a Fáy utcában

Bár már eldőlt, hogy a Vasas Labdarúgó Kft. visszalépteti csapatát az NB I. B tavaszi küzdelmeitől, a klubnak otthont adó Fáy utcai stadion sorsa körül továbbra is sok a bizonytalanság.

2003. március 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaságnak nyilatkozó Várszegi Gábor meglepődve olvasta laptársunk információját, miszerint új stadiont építene a Vasas Fáy utcai létesítményének helyén. Várszegi szerint nincsen szó arról sem, hogy ezt vagy valamely más beruházást az MTK Hungária körúti stadionjának eladásából finanszírozná.
Az állami tulajdonú sportcélú ingatlanok hasznosításával kapcsolatban továbbra is érvényes az ilyen besorolású létesítmények helyzetének rendezéséről szóló 1996-os szabályozás. Az 1996. évi LXV. törvény 15 éves moratóriumot szabott meg a rendszerváltás óta tisztázatlan tulajdoni helyzetű ingatlanok nem sportcélú elidegenítésére - tudtuk meg Szilvássy Györgytől, a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium (GYISM) közigazgatási államtitkárától. A sportért felelős mindenkori miniszter ugyanakkor méltányosságból hozzájárulhat az ingatlanok megterheléséhez a korszerűsítést szolgáló hitelfelvétel érdekében, illetve ahhoz, hogy a létesítményt eladják. Ez utóbbira azonban a szabályozás szerint csak akkor kerülhet sor, ha azonos vagy hasonló sportcélú ingatlan létesül, amelynek értéke eléri vagy meghaladja az eredeti ingatlanét. A GYISM-hez több igénylés is érkezett sportlétesítmények eladásával kapcsolatban, mely esetekben a tárca körültekintően mérlegelte, hogy a bevételt valóban sportcélokra fordítják-e - közölte Szilvássy. A vizsgálatok eredményeképpen a GYISM már több ízben hozzájárult ilyen tranzakciókhoz - tette hozzá az államtitkár.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet