BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb csapások az autósok pénztárcájára

Átlag 6 százalékkal emelkednek a járművekkel kapcsolatos díjak a gazdasági és közlekedési, illetve a belügyminiszter közös rendelete nyomán - írja a Magyar Hírlap.

2003. március 18. kedd, 08:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megemelt díjak többségét március 16-ától alkalmazzák, kivéve az új fizetnivalónak számító ideiglenes forgalomban tartási engedélyt, amelynek 2360 forintos díja csak április 1-jétől lép életbe.
A gépkocsik időszakos műszaki vizsgája 4700 forint helyett 4980 forintba kerül ezentúl, a motorkerékpároknál a korábbi 2040 forint helyett 2160 forint a tarifa. A zöldkártya is drágul, 500 forintról 530 forintra.

A külföldről származó használt jármű származásának ellenőrzéséért 6600 forint helyett 7 ezer forintot kell fizetni, ugyanennyibe van a forgalomból való kivonás utáni ismételt forgalomba helyezés. Az egyedileg kiválasztott rendszámtábla ezentúl 63 ezer forint - 3 ezerrel több mint korábban - , az egyedileg előállított rendszám pedig 250 ezer forint helyett 265 ezer forint.

A most megemelt díjakat azoknak kell fizetni, akik az említett időpontok után indítják meg a szükséges eljárásokat.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet