Az idén január elsején életbe lépett villamosenergia-piaci nyitás óta 14 feljogosított fogyasztó regisztráltatta magát, mivel leválna a közüzemi szolgáltatóról. Közülük négyen már „kint vannak” a szabadpiacon - jelentette be Kaderják Péter, a Magyar Energia Hivatal (MEH) elnöke. A feljogosított fogyasztók együttes energiafelhasználása meghaladja az évi 3,5 ezer gigawattórát, ami a hazai teljes fogyasztás majd' 10 százaléka. Amennyiben a további tíz társaság is megtalálja számítását a liberalizált piacon, úgy a szabadpiaci energiafelhasználás 11-12 százalék körül alakulhat, ami európai összehasonlításban is jónak mondható.
