BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már 14 feljogosított áramfogyasztó van

2003. március 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén január elsején életbe lépett villamosenergia-piaci nyitás óta 14 feljogosított fogyasztó regisztráltatta magát, mivel leválna a közüzemi szolgáltatóról. Közülük négyen már „kint vannak” a szabadpiacon - jelentette be Kaderják Péter, a Magyar Energia Hivatal (MEH) elnöke. A feljogosított fogyasztók együttes energiafelhasználása meghaladja az évi 3,5 ezer gigawattórát, ami a hazai teljes fogyasztás majd' 10 százaléka. Amennyiben a további tíz társaság is megtalálja számítását a liberalizált piacon, úgy a szabadpiaci energiafelhasználás 11-12 százalék körül alakulhat, ami európai összehasonlításban is jónak mondható.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet