BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mire vár a hadügyér?

2003. február 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már csak az ellentételezés pontosítása miatt csúszik a Kongsberg Defence Communications AS-szel a katonai URH-rádiók szállításáról szóló szerződés aláírása - mondta egy tájékoztatón Juhász Ferenc hadügyminiszter. Ezzel szemben lapunkat a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium ellentételezési osztályán Szabó Sándor osztályvezető úgy tájékoztatta, hogy már korábban befejezték a tárgyalásokat a norvég féllel, így a tárca csak a HM-re vár. Addig ugyanis, amíg alá nem írja a szállítási szerződést, nem indulhat az ellentételezés sem. Így tehát nem tudható, hogy mire vár Juhász Ferenc miniszter. A közbeszerzéses eljárásból következik, hogy technikailag megfelelő és a legjobb áron tett ajánlat mellett döntöttek a szakértők. A HM korábban azzal is érvelt, hogy a gépjárműbeszerzés előtt hiba volna az URH-vásárlás ügyében dönteni, azóta azonban a gépjárműprogramban eredményt hirdettek, a Kongsberggel pedig újra tárgyalt a két érintett tárca. A Kongsberg jelentős ellentételezést kínált, így a 36 milliárd forint értékű rádióbeszerzést 180 százalékban kompenzálná. Ennek 31 százaléka volna befektetés és 31 százalék magyar beszállítás.
Szenes Zoltán, a honvédség új - szakközgazdász végzettségű, közgazdász doktori fokozattal is rendelkező - vezérkari főnöke a csütörtöki állománygyűlésen hangsúlyozta, hogy a jövőben jól menedzselt hadseregre van szükség. Kiemelte, a védelmi felülvizsgálat arról szól, hogy mit lehet megvalósítani a büdzséből. Vagyis ezúttal - talán - nemcsak fejlesztési vágyálmokat fogalmaz meg a hadsereg.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet