BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befejeződhet a gázvagyon kompenzációja

2003. február 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. ma utalja át az 553 érintett önkormányzatnak a második gázközművagyon kompenzációs törvényben nekik megítélt 10,1 milliárd forintos kárpótlást - közölte a társaság. A helyhatóságoknak az 1993. augusztus 4. és 1995. december 31. közötti időszakban önkormányzati hozzájárulásból épült, később a privatizált szolgáltató vállalatokkal együtt magánkézbe került gázközművek után jár a kompenzáció.
A tranzakciót egy nap alatt 900 átutalással tervezi kivitelezni a vagyonkezelő, az önkormányzatok 2,2 milliárd forintot kapnak készpénzben, míg 7,9 milliárd forintot államkötvényben. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége korábban nem tartotta kizártnak, hogy az Alkotmánybírósághoz fordul, ha kormány tervének megfelelő 10 milliárd forintot teszi ki a kárpótlás az általuk jogosnak tartott 65 milliárdos kamatokkal növelt összeg helyett, ezzel együtt a parlament év végi határozata nem változtatott a beterjesztett javaslaton.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet