BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az agrártárca a Granttal kampányol

2003. február 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) eredményt hirdetett az európai uniós csatlakozás kommunikációjára kiírt tárgyalásos gyorsított közbeszerzési eljárásaiban. A tárca négy témában - reklám, PR-kommunikációs és PR-médiakommunikációs tevékenységek, valamint rendezvényszervezés - hirdetett gyorsított eljárást, amelyet a csatlakozásról szóló referendum 2003. április 12-ei időpontjával indokolt.
A klasszikus reklámtevékenység előkészítésére és lebonyolítására szóló eljárást a Grant Reklám Kft., a rendezvényszervezésre szóló megbízást pedig a Szféra Vagyonkezelő és Szolgáltató Kft. nyerte meg. A PR-médiakommunikációs feladatokat az írott médiában az Axel Springer Kft. végezheti el, az országos és helyi televíziókban fórumokat, interaktív műsorokat és kerekasztal-rendezvényeket a Fivinvest Kft. szervezheti meg, míg ugyanezt a feladatot a rádiókban a Rádió Infórum Kft. végezheti el. (A Rádió Infórum működteti a Budapest Rádiót, valamint a váci Rádió Infórumot.) Az online-rovatok, fórumok létrehozására és adatbázis-kezelésre szóló megbízást az Oktatási Minisztérium tulajdonában lévő Educatio Kht. nyerte meg. A negyedik, a PR-kommunikációs tevékenységre kiírt eljárás eredménytelenül zárult. A cégekkel április 30-áig, a rendezvényszervező céggel pedig a népszavazást követő napig, azaz április 13-áig szóló szerződést kötnek.
A cégek megbízási díját a tárca nem árulta el. A kormány február 12-i határozata szerint a minisztériumoknak az idei költségvetésük mintegy 0,25 százalékát kell EU-tájékoztatásra fordítaniuk. Az FVM így az idén mintegy 570 millió forintot költhet. Ebből a gazdák tájékoztatására - az FVM-hivatalokkal és a falugazdászokkal együttműködve - 300 milliót szánnak, míg reklámra, műsorok és kiadványok készíttetésére 270 millió forint jut.
A kormány EU-kommunikációs stratégiája kiemelt célcsoportként határozza meg a mezőgazdaságból élőket, akik - a felmérések szerint - a lakosság egészénél kevésbé bíznak a csatlakozásnak az ország gazdaságára és különösen saját anyagi helyzetükre, életszínvonalukra, munkalehetőségeikre gyakorolt pozitív hatásaiban. E társadalmi csoport a közepesnél kisebb mértékben érdeklődik az integráció kérdései iránt, négytizedüket pedig egyáltalán nem érdekli a csatlakozás.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet