BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre 270 milliárd forintért épül új út

Ebben a kormányzati ciklusban összesen 1100 milliárd forint értékben bővül a gyorsforgalmi úthálózat. Jövőre 240 milliárd forintot fordít a kormány a fejlesztésekre és a tervek szerint 30 milliárd forintnyi EU-forrást is bevonnak.

2003. február 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány szerdai döntése értelmében 2004-ben összesen 270 milliárd forintot fordítanak a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztésére, ebből mintegy 240 milliárd forintot a költségvetésből, a többit EU-forrásból - jelentette be Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter. A tervek szerint 2006-ig három új Duna-hidat adnak át, a 2-es és 10-es utat összekötő észak-pestit, a dunaújvárosit és elsőként, idén májusban a szekszárdit.
A meglévő úthálózat karbantartására további 100 milliárd forintot szán jövőre a kormány - közölte Csillag. A fejlesztések finanszírozására 2004-ben a szükséges összeg 15-20 százalékáig lehet az EU kohéziós alapjából forrást igényelni, a rákövetkező két évben pedig az EIB hosszú lejáratú hitelére és a privatizációs bevételekre számítanak.
A kormányzati ciklusból hátralévő három és fél évben mintegy 1100 milliárd forint értékben építenek új gyorsforgalmi utakat, ezzel azonban az útsűrűség még mindig csak az EU-átlag felét éri majd el - mondta a miniszter. Az előterjesztés szerint a jelenlegi 633 kilométerről 2003 és 2006 között 1053 kilométerre bővülne a gyorsforgalmi úthálózat és további 425 kilométer építését kezdik majd meg. A kormány az M5-ös kivételével jelenleg minden autópályán érvényes matricás útdíjat ki akarja terjeszteni az újonnan építendő sztrádákra is és folytatja az M5-ös rendszerbe történő bevonásáról szóló tárgyalásokat.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet