Tegnap járt le a vállalkozói igazolványok cseréjének határideje, egyelőre még nem tudni, hányan mulasztották el a határidőt - tudtuk meg a Belügyminisztérium (BM) sajtóosztályától. A kérelmeket 280 okmányirodában lehetett beadni, ugyanakkor az összesítést lassítják a postán feladott igénylések.
Azok a vállalkozók, akik nem nyújtották be a határidőig igazolványcsere-kérelmüket, február 17-e után nem folytathatnak gazdasági tevékenységet a korábbi keretek között, zárómérleget kell benyújtaniuk és változnak a rájuk vonatkozó adószabályok is. Az igazolványcsere határidejének lekésése esetén az okmány érvényességének meghosszabbításához hasonló hivatali utat kell bejárni, mint az első igényléskor.
