BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Törvényes volt a Volán-sztrájk

2003. február 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A másodfokon eljáró Fővárosi Bíróság - megváltoztatva az elsőfokú határozatot - úgy ítélte meg, hogy jogszerű volt a Volán-dolgozók január 6-ai kétórás munkabeszüntetése. Az indoklás szerint, bár a kollektív szerződést határozatlan időre kötötték, a munkavállalók bérének kérdésében a megállapodás hatálya 2002. december 31-én lejárt. E határidőt nem tolja ki a szerződés azon rendelkezése, miszerint a bértárgyalásokat a tárgyév január hó 31. napjáig, kivételesen indokolt esetben február 28. napjáig kell befejezni. A kollektív szerződés hatálya alatti sztrájkkezdeményezés pedig nem eredményezi annak jogellenességét. A sztrájkot ugyan 2002. december 16-án, a kollektív szerződés hatálya alatt hirdették meg, azonban a szerződés lejártát követő időpontra, így nem ütközött törvénybe.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet