BUX 139885.15 0,74 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyetemi szakokat indít a Zsigmond Király Főiskola

2003. február 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Zsigmond Király Főiskola (ZSKF) egyetemi szakok indítását tervezi, amelyek másfél-két év múlva kezdődnének. A tervek szerint első körben a nemzetközi tanulmányok szakon lehet - angolszász rendszerben master fokozatnak nevezett - magasabb végzettséget szerezni, de később a humánerőforrás-menedzser, illetve a kommunikáció szakon is megteremtik ezt a lehetőséget - mondta lapunknak Bayer József főigazgató. Az utóbbit posztgraduális képzési formában vezetik be, azaz más intézményekben végzett hallgatókat is várnak.
A főigazgató szerint intézményük nem alakul egyetemmé, mivel egyrészt nagy az igény a gyakorlatorientált főiskolai képzésre, másrészt mára elmosódott a különbség az egyetem és a főiskola között. A ZSKF - lévén magánintézmény - a felsőoktatási törvény alapján, de a gazdasági társaságokra vonatkozó jogszabályok betartásával működik - tudtuk meg Belatiny-Kenéz Attilától, a ZSKF főtitkárától.
A főiskolának több mint négyszáz nappali tagozatos hallgatója és három nagyobb létszámú levelező tagozatos évfolyama van. Az Európai Unióban a munkavállalók mintegy fele vesz részt valamilyen felnőttoktatásban. A ZSKF vezetői úgy vélik, hogy az EU-csatlakozás miatt nagy lesz az igény az átképzésre, köztük az uniós ismeretek megszerzésére.
Szeptembertől már a ZSKF-en is lesznek állami finanszírozású helyek. Ebben a formában évente 50 fő nyerhet felvételt a nemzetközi kapcsolatok szakra és ugyanennyi a humánerőforrás-területre. Jelenleg a főiskolának 2800, jórészt első, és másodéves hallgatója van, a 2002-ben felvettek közül első helyen mintegy ezer diák jelölte meg a ZSKF-et. A hallgatók létszáma a 2003-2004-es tanévben tovább nőhet.
A túljelentkezés szakonként változó, három- és négyszeres között mozog. A ZSKF ősztől ösztöndíjirodát állít fel annak megkönnyítésére, hogy a hallgatók a szakmai gyakorlataikat, illetve a képzés egy részét külföldön teljesíthessék. Jelenleg is folyik a kapcsolatépítés angol és más nyugat-európai felsőoktatási intézményekkel, így később lehetőség lesz külföldi ösztöndíjak elnyerésére - mondta Bayer.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet