BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kézilabdacsapat 10,5 milliót kapott

2003. február 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ábrahám Ambrus
A jugoszláv válogatott legyőzésével a magyar kézilabda-válogatott biztosította helyét a 2004-es athéni olimpián. Ezért összesen 10,5 millió forint jutalmat kapnak a játékosok – tudtuk meg Sinka Lászlótól, a szövetség főtitkárától. A „hozzáadott értéket" természetesen figyelembe veszik, differenciáltan osztják szét a pénzt. E kereten fölül jutalmazzák az edzőt, illetve a szakmai stábot.
A december 15-én kezdődött portugáliai világbajnokságon a kinntartózkodás nem jelentett komoly pénzügyi tételt, ugyanis a szállásköltségeket a rendező ország állja. Portugáliában a tervezetten felül külön autóbuszt kellett bérelni, és egészségügyi eszközöket vásárolni, ami mintegy egymillió forintba került. Számottevő költséget a világbajnokságra való felkészülés jelentett. A nemzetközi tornák, edzőmeccsek 10–10,5 millió forinttal apasztották a szövetség kasszáját. A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) legutóbbi elnökségi ülésén 1,3 milliárd forintot osztott szét 38 sportág között az olimpiai felkészülésre. A tavalyi eredményesség alapján a kézilabdázók 62,6 millió forintot kaptak.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet