BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kezdődik a tavaszi ülés

2003. február 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

NAPI Gazdaság
Továbbra is marad a parlamentben a heti ülésezési rend - jelentette be Szili Katalin házelnök. Szerinte a Fidesz - MPP ellenállása miatt nem jött létre ismét megegyezés a parlamenti pártok között az ülésezési rendről. A parlament tavaly a kormányváltás után 30 új törvényt, 32 törvénymódosítást és 99 határozatot hozott. A képviselők tavaly mintegy 450 interpellációt, 900 kérdést és 200 azonnali kérdést nyújtottak be.
A honatyák február 11-től használhatják az új, univerzális, chipalapú műanyag képviselői igazolványokat. A chipkártyával regisztrálhatják magukat a képviselők, ezzel kapcsolhatják be a szavazógépeiket, igazolhatják magukat és mentelmi jogukat, valamint igénybe vehetik a kedvezményes tankolást és egyéb közlekedési előnyöket. A chipkártyák nyomtatása nem jelentett számottevő kiadást a parlamentnek, a chipleolvasó berendezéseket pedig már az előző ciklusban, a két ülésterem felújítása és az új információs rendszer telepítése során beépítették - mondta lapunknak Bakos Emil, az Országgyűlés hivatalának gazdasági főigazgatója. A rekonstrukció költsége 350 millió forint volt.
Szili lát esélyt arra, hogy az uniós csatlakozásról szóló népszavazás után a parlamenti pártok kellő politikai akarattal egyezségre jutnak az alkotmánymódosítás és a választójogi törvény változásának kérdéséről.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet