BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén nem lesz újabb gázáremelés

2003. február 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bakonyi Attila
A kormány által elfogadott, és a közeljövőben a parlament elé kerülő új földgáztörvény-tervezet a mostanitól eltérő piaci árszabályozást vezet be - mondta Hatvani György, a gazdasági tárca helyettes államtitkára egy előadásán. A keresztfinanszírozás miatt a lakosság jelenleg olcsóbban jut fűtési célú földgázhoz, mint az ipari fogyasztók, ez azonban az uniós belépés után megszűnik. Emiatt a lakossági gázáremelés a csatlakozás után meghaladhatja a 10 százalékot. A 2004. január elsején hatályba lépő törvény azonban mérsékli a gázáremelés hatását - mondta Hatvani.
A fűtési szezon után, 2003. május 15-étől a lakossági fogyasztók körében 12, míg az egyéb fogyasztók körében 15 százalékos egyszeri áremelés történik. A drágítás a lakosság körében éves szinten 7,5 százalékot jelent. Ebben az esztendőben újabb áremelést már nem tervez a kormány - mondta a helyettes államtitkár. A törvénytervezet tartalmazza a részleges gázpiaci nyitást is.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet