BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ORFK-hoz kerülnek az adónyomozók

2002. november 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány az Alkotmánybíróság határozatának megfelelően döntött az APEH bűnügyi igazgatóságának megszüntetéséről, egyúttal megszűnnek az APEH bűnüldözési és nyomozó hatósági feladatai is - jelentette be Gál J. Zoltán kormányszóvivő. Az osztály feladatait és munkatársait az ORFK keretében létrehozandó pénzügyi nyomozó igazgatóság veszi át. Az új szervezet induló vagyonát és az átalakulás költségeit az elődintézmény költségvetési keretéből finanszírozzák, pótlólagos állami támogatás biztosítása nélkül.
A kormány határozott a bűnmegelőzés hatékonyságát növelő intézkedésekről is. Eszerint a belügyi tárca költségvetésében önálló célelőirányzatot hoznak létre, amelynek segítségével helyi bűnmegelőzési programokat támogatnak. Növekszik az 1956-ban sérelmet szenvedett nyugdíjasok úgynevezett helytállási pótlékának összege, így az tízezer forinttal, 83 ezer forintra, míg az özvegyek esetében ötezer forinttal, 41,5 ezer forintra emelkedik.
A kabinet vizsgálja a gázáremeléshez kapcsolódó szociális célú kompenzációs megoldásokat, és még az idén megkísérli tető alá hozni a megegyezést a Mollal az emelés mértékéről - mondta a kormányszóvivő.
Sebők Miklós

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet