Kiváló teljesítmény az ezüstérem - értékelte a sakkválogatott huszonkét éve legjobb olimpiai eredményét Kállai Gábor szövetségi kapitány. A csapat hat tagja összesen nettó 9 750 000 forintot vághat zsebre, miután a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium fejenként 1 625 000 forint jutalmat ajánlott fel. Ez az összeg - mint Köpf Károly sportért felelos helyettes államtitkár elmondta - nagyjából fele a nyári olimpiai játékok ezüstérme állami elismerésének, arányosan azzal, hogy sakkolimpiára kétévente kerül sor. A szövetségi kapitány a teljes összeget saját hatáskörében oszthatja ki a hat játékos között. A NAPI Gazdaság kérdésére Horváth Csaba, az 1998-as olimpiai csapat tagja elmondta: azt senki sem várhatta reálisan, hogy az orosz álomkommandó megszorítható, a csapat tudása legjavát nyújtotta, Ruck és Ács pedig kirobbanó formát mutatott.
A magyar női csapat az ötödik helyen végzett, vagyis bőven túlteljesítette célkitűzését, az elso tízbe jutást. Az aranyérmet a címvédő kínaiak vihetik haza.
B. P. A.
