BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Westel lett a Fradi labdarúgóinak új főszponzora

Két évre szóló együttműködési megállapodást kötött tegnap a Westel Távközlési Rt. és az FTC Kft. A szerződés szerint a klub jelentős közvetlen anyagi támogatást kap és a két fél összehangolja kommunikációs és marketingtevékenységét is.

2002. október 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Westel Mobil Távközlési Rt. tegnap két évre szóló együttműködési megállapodást írt alá a ferencvárosi futballklub tulajdonosával, az FTC Labdarúgó és Sport Kft.-vel. A megállapodást mintegy féléves előkészítő munka előzte meg. Az aláírás alkalmából tartott sajtótájékoztatón Sugár András, a Westel vezérigazgatója elmondta, hogy a szerződés hátterében a magyar labdarúgás legértékesebb márkanevének és a sporttámogatásban már eddig is jelentős szerepet játszó távközlési cég kommunikációs potenciáljának összepárosítása állt.
A Westellel közös munka mérföldkő a ferencvárosi labdarúgócsapat életében, hiszen ez megteremti a hosszú távon is jövedelmező gazdasági működés alapjait - mondta el lapunknak Szeiler József, az FTC Kft. ügyvezetője. A mezeken ugyan az egyesület címerén és a póló gyártójának logóján kívül kizárólag a Westel emblémája lesz majd látható, de a klub vezetése tárgyalni kíván az eddigi mezszponzorokkal, az Avisszal és az Arany Ászok forgalmazójával is a további együttműködésről.
A mobilcég nagy összegű direkt anyagi támogatást nyújt a Fradinak, de Szeiler szerint hasonló fontossággal bír az a segítség, amit a távközlési cég a csapat marketingjében és az ajándéktárgy-értékesítés felfuttatásában nyújt. A támogatás összegéről semmilyen információt nem kívántak nyilvánosságra hozni a felek. (Az FTC Kft-ben tulajdonos Várszegi Gábor korábban úgy nyilatkozott: cége célul tűzte ki, hogy amint az FTC gazdálkodása helyreáll, eladja a kft-ben lévő tulajdonrészét. Ez még nem történt meg, de a tavaly év végi taggyűlésen a Fotex a szavazati jogok 80 százalékát átruházta a klubra.)
A következő 3-5 évre szóló terv szerint a Fradinak az európai labdarúgás élvonalába kell emelkednie; a csapat egyébként a Westellel együtt a fokozatos építkezésben hisz - mondta az ügyvezető - így egyelőre nincs pontos elvárás, hogy milyen eredményeket kell produkálnia, a nemzetközi kupaszereplés kiharcolását viszont minden évben kötelező feladatként jelölték meg.
A fokozatosságnak megfelelően nem terveznek nagyobb igazolást a Fradi vezetői, a nyáron megerősödött keretnek vennie kell a nemzetközi porondra való kijutás akadályát - közölte Szeiler.
S. M.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet