BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A döntőkre már elkelt a négyezer forintos jegyek fele

A novemberi tornász-világbajnokságra 59 ország 900 versenyzőjét, bíróját és csapattagját várják Debrecenbe a szervezők. A vb költségvetése mintegy 400 millió forint, ez az összeg tartalmazza az esemény népszerűsítésére fordítható reklámköltségeket is. A hatezer fő befogadására képes Főnix-csarnokbeli döntőkre már a jegyek csaknem felét eladták.

2002. október 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

November 20. és 24. között Debrecenben rendezik meg a tornász-világbajnokságot, amelyre 59 ország versenyzőit várják a szervezők - tájékoztatta lapunkat Forgács Róbert, a magyar szövetség főtitkára. A rendezvény lebonyolítását 250 helyi önkéntes segíti - jelentős részben egyetemisták -, és 60-70 fő dolgozik a tíz munkabizottság valamelyikében. A világbajnokság teljes költségvetése mintegy 400 millió forint lesz, amit a sportminisztérium és a helyi önkormányzat támogatásából, valamint a reklám-, jegy- és ajándéktárgyak eladásából származó bevételből finanszíroznak. A várakozások szerint pozitív egyenleggel záruló világbajnokság után a szövetséget gazdagítják majd a vb-re vásárolt, több millió forintot érő sporteszközök. A végleges nevezési határidő ugyan csak október 30-án jár le, ám a főtitkár úgy vélekedik, hogy körülbelül kilencszáz vendégre lehet számítani, beleértve a 260 férfi és 120 női versenyzőt, a bírókat, gyúrókat, csapatvezetőket. A csapatok és kísérőik mintegy tíz napot töltenek a cívisvárosban, a visszajelzések szerint ugyanis a legtöbben november 15-én és 16-én érkeznek meg. A média főhadiszállását a sportcsarnokon belül alakították ki, de a 250 újságíró számára Hajdúszoboszlón biztosítanak szállást és étkezést.
A világbajnokság reklámkampányának részeként kétszáz óriásplakátot helyeznek ki országszerte, Debrecenben pedig zászlóreklámok hirdetik a világversenyt. Bartermegállapodást kötöttek a szervezők a Danubius rádióval: 200 reklámspot hívja majd fel a figyelmet a debreceni eseményre, de beharangozó írások jelennek meg a Nemzeti Sportban és a Hajdú-Bihari Naplóban is.
Az elmúlt hét végéig a világ 15 tévétársasága jelezte közvetítési szándékát, beleértve az Egyesült Államok egyik vezető sporttelevízióját, az ESPN-t, amely már az októberi próbaversenyről is szeretne sugározni. A Magyar Televízióval még folynak a tárgyalások, de annyi már bizonyosnak látszik, hogy a közszolgálati tévé 7-8 órát ad majd az eseményről, ebből minimum hármat az M1-en, és a döntőkről élőben is közvetítenek.
Egy első kategóriás - a nyitó és záró ünnepségre is érvényes - bérlet ára 22 ezer forintba kerül, de a selejtezőkre már napi ezer forintért is bejuthatnak a nézők.
Az érdeklődés igen jelentős a világverseny iránt, a döntőkre érvényes, egységesen négyezer forintos jegyek fele már el is kelt - tudtuk meg a főtitkártól.
S. M.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet