BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lenne kereslet a monstre konferenciaközpontokra

Az üzleti konferenciák népszerű helyszíneinek piaci helyzete stabil, szükség lenne viszont néhány monstre, 3000-5000 fő befogadására képes konferenciaközpontra - derül ki a budapesti konferenciaközpontokat bemutató körképünkből.

2002. október 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szükség lenne a jelenlegieknél nagyobb, 3000-5000 fős konferenciatermek építésére, ugyanis jelenleg nincs a legnagyobb kongresszusok befogadására alkalmas rendezvényterem Budapesten - mondta lapunknak Kovács Miklós, a CEU Konferenciaközpont vezetője. A monstre nemzetközi konferenciák a kisebb központok bevételeit is pozitívan érintenék, hiszen új utaztatók ismernék meg az országot. A CEU-központ ügyfeleinek 70 százaléka visszajáró vendég és partnereik egyenlően oszlanak meg az üzleti szféra szereplői, illetve a nonprofit szervezetek között. A CEU-ban negyedévente 4-6 alkalommal adnak otthont nagyobb - 50 fő feletti és 3 napnál hosszabb - konferenciáknak, ahol a vendégek többsége külföldi. A hazai cégek elsősorban tréningekre és szekcióülésekre veszik igénybe a termeket, esetenként külföldi előadókat hívnak meg szakmai rendezvényeikre - mondta Kovács.
Az SAP-csarnokban elsősorban a szakkiállításokat kísérő üzleti konferenciáknak adnak otthont - tudtuk meg Bérces Tamás igazgatótól. A 100, illetve 120 fős, 1000, illetve 1500 négyzetméteres konferenciatermeket havonta átlagosan kétszer bérlik ki az általában 3-4 napos kiállításokhoz kapcsolódóan. Az SAP-ban a hétköznapokon zajlik a rendezvények többsége, de az Erotika kiállításhoz vagy a Sportszigethez kapcsolódó programok biztosították a termek hét végi kihasználtságát is.
A Kempinski szálló konferenciatermeket bérlő ügyfélköre rendkívül stabil, a visszatérő vendégek aránya 70 százalékos - tájékoztatott Dudás Ildikó PR-vezető. A Kempinski kilenc konferenciatermében naponta több jelentősebb fogadást, megbeszélést, konferenciát is tartanak, a csúcsidőszak ebből a szempontból a szerdától szombatig terjedő időszak. A termek kihasználtsága május-júniusban, illetve szeptember-októberben a legnagyobb - közölte Dudás.
(NAPI)

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet