A Millenniumi városközpont kulturális tömbjének létrehozására vonatkozó kormányzati kezességvállalás érvényes, így tíz év alatt 52 milliárdot fordítanak az építésre - jelentette ki Ács Tamás, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának helyettes államtitkára. A beruházás három kormányhatározatra épül, közülük a Medgyessy-kormány a legutóbbit vonta vissza. A 2001. októberi határozat magáról a beruházásról intézkedett, míg a decemberi a kormányzati kezességvállalást mondta ki.
