Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) Bűnügyi Igazgatóságának vezetősége szerint a jelenlegi hatékony működés továbbviteléhez elengedhetetlen, hogy önálló szervezetben maradjon az adónyomozás. A Bűnügyi Igazgatóság alternatív javaslatot készített, mely szerint a jövőben a csapat felügyeletét az adóhivatal helyett a Pénzügyminisztérium látná el. Az egyesülést a vámosokkal az európai uniós csatlakozást követően hajtanák végre. Ellenkező esetben az állomány tagjainak jelentős része a továbbiakban inkább a gazdasági szférában helyezkedne el.
(NAPI)
