BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyéves gazdasági keretprogram indul

2002. június 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövőre négyéves gazdaságfejlesztési-pénzügyi keretprogram indul, amelyben a főbb sarokszámokat rögzítenék - mondta Csillag István, a gazdasági tárca vezetője a Pénzügykutató Rt. klubjának csütörtöki ülésén. Ez azonban nem jelentene négyéves költségvetést. A miniszter kifejtette, ha a büdzsé idei GDP-arányos hiánya a tervezett 3 százalékkal szemben 5 százalék körül alakul, az még nem jelent feltétlenül gondot, igaz, ehhez arra is szükség van, hogy a folyamat ne tartson tovább egy évnél. Csillag István az előzőekhez hozzátette, hogy a 2003-tól csak kisebb mértékben, 2004-től viszont számottevően kívánják csökkenteni a személyijövedelemadó-terheket. Emellett faragnak a társadalombiztosítási járulékokból is. A Széchenyi tervvel kapcsolatban megjegyezte, hogy a várhatóan június második felére lezáruló felülvizsgálatok után lesznek olyan programok, amelyek megszűnnek és lesznek olyanok, amelyek a források kimerüléséig működnek tovább. Már most bizonyosnak látszik, hogy a 60 pályázati célból 7-et nem folytat az új kormányzat. A forráskeret elapadásáig folytatódnak a foglalkoztatást bővítő, a technológiai váltást elősegítő és a felzárkóztatással összefüggő pályázatok.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet