BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén változatlan marad a lakás utáni adókedvezmény

2002. május 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MSZP továbbra sem tervezi, hogy ebben az évben bármilyen változtatást is végrehajtana a lakásfinanszírozás rendszerén - nyilatkozta lapunknak Csabai Lászlóné, a párt szociálpolitikai kabinetjének vezetője. A politikus lapunknak elmondta, hogy az évente befizetett törlesztőrészletekre igénybe vehető 40 százalékos, legfeljebb 240 ezer forint összegű adójóváírási kedvezmény változtatásáról érdemi tárgyalások nem folytak a pártban. (A Világgazdaság szerint felvetődött, hogy a jövőben csak a kamatok törlesztőrészletére lehessen igénybe venni ezt a kedvezményt.)
Csabainé mindazonáltal úgy véli, hogy a Fidesz-kormány alatt bevezetett rendszer igazságtalan azokkal szemben, akik alacsony jövedelmük vagy a több gyerek után járó adókedvezmény miatt nem tudják kihasználni ezt az adó-visszatérítési módot. Megfigyelők rámutatnak, hogy a 240 ezer forintos felső limit kihasználásához legkevesebb 600 ezer forint adót kell befizetni az év során, ami évi mintegy bruttó 1-1,2 millió forint keresetet feltételez.
Csabainé elmondta, hogy a köztisztviselőknek járó, kormánygaranciával megtámogatott, igen kedvezményes hitellel nem foglalkoztak kampányuk során. Hangsúlyozta, hogy a kormányzat nem azzal kezdi a működését, hogy bármilyen kedvezményt is visszavonjon. Úgy véli, ha az új hitelkonstrukció jól működik, akkor azt hagyni kell.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet