A kormány keddi ülésen döntött a tandíjhitel növeléséről és az állami finanszírozású felsőoktatási hallgatói összlétszám emeléséről. Ennek értelmében szeptembertől a tandíjhitel maximális havi összege 21 ezer forintról 25 ezerre emelkedik. A hitelfelvétel más kondíciói nem változtak.
A kormány az államilag finanszírozott felsőoktatási képzés keretszámát az eddigi 58,5 ezerről 62 ezerre növelte. Ezen belül 54 ezren vehetnek részt nappali tagozatos, 8 ezren pedig esti vagy levelező tagozatos képzésen.
A miniszterek döntése értelmében a sármelléki, valamint a debreceni repülőtér állami kézben lévő része az ÁPV Rt.-től ingyenesen a helyi önkormányzatokhoz kerül. Az önkormányzatok öt évig nem adhatják el az ingatlanokat. Ha pedig később értékesítik azokat, a bevétel 70 százaléka az államot illeti.
Nem szerepelt a napirendi pontok között és nem is került elő a Mol Rt. gázüzletágára adandó MFB-ajánlat.
(NAPI)
