A Magyar Élelmiszerkönyv előírásai értelmében júliustól kizárólag a százszázalékos gyümölcspárlatból készülhet pálinka - mondta Győry László, a Magyar Szeszipari Szövetség és Terméktanács igazgatója. Ennek oka, hogy Magyarország az EU-ban védetté akarja nyilváníttatni a pálinka nevet, ennek azonban feltétele, hogy csak 100 százalékos gyümölcscefréből, cukor hozzáadása nélkül készülhessen az ital. Emellett 2003-tól rumot csak cukornádmelaszból lehet készíteni, valamint whisky is csak gabonapálinka lehet, a vilmoskörte-pálinka pedig csak vilmoskörte-gyümölcsből készülhet, aroma nélkül.
