Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) és a gyártók ma kezdenek tárgyalni a július elsejétől életbe lépő gyógyszerárakról. A felek a kormány és a gyártók három évre szóló megállapodása alapján egyeztetnek, amely rögzíti, hogy a társadalombiztosítási támogatási körbe tartozó készítmények legfeljebb az infláció 70 százalékának mértékéig emelkedhetnek. Az emelés idén 5 százalékos lehet. A mostani tárgyalásokon 670 új gyógyszer befogadásáról egyeztetnek.
