BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma kezdődnek a gyógyszerártárgyalások

2002. május 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) és a gyártók ma kezdenek tárgyalni a július elsejétől életbe lépő gyógyszerárakról. A felek a kormány és a gyártók három évre szóló megállapodása alapján egyeztetnek, amely rögzíti, hogy a társadalombiztosítási támogatási körbe tartozó készítmények legfeljebb az infláció 70 százalékának mértékéig emelkedhetnek. Az emelés idén 5 százalékos lehet. A mostani tárgyalásokon 670 új gyógyszer befogadásáról egyeztetnek.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet