Várhatóan május 16-án vagy 17-én tartja alakuló ülését az új Országgyűlés. Az alakuló ülést a köztársasági elnök hívja össze. Ettől az időponttól a kormány és a miniszterelnök megbízatása megszűnik, csupán ügyvezetőként marad hivatalban és bizonyos korlátozásokkal gyakorolhatja hatáskörét az új kabinet megalakulásáig. Az APÜSZ kifogást nyújtott be az Országos Választási Bizottság határozata ellen, melyben az OVB elvetette azt a beadványt, hogy nyilvánítsa érvénytelennek a második forduló előtt visszalépett jelöltekre jutó töredékszavazatokat.
