BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre nagyobb a vadak okozta kár

2002. április 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon a 2000-2001-es vadászati szezon árbevétele 12,892 milliárd forintot tett ki, a vadgazdálkodás nyeresége mintegy 800 millió forintot ért el - véli Mészáros Károly, a Nyugat-magyarországi Egyetem professzora. Ez mintegy 5 százalékkal nagyobb az előző évinél. Ezzel párhuzamosan jelentősen növekedett a vadak okozta kár, ennek értéke 2001-ben elérte az 1,4 milliárd forintot. Ebből csak Somogyra 400 millió forint jutott. A vadkár enyhítése érdekében a mostani vadászati szezonban a hatóságok az éves lelövési tervek elkészítésénél megemelték a vadásztársaságok kilövési kötelezettségét. A vadgazdálkodásból származó árbevétel 2002-ben várhatóan meghaladja a 14 milliárd forintot, a nyereség pedig eléri az egymilliárdot.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet