Magyarországon a 2000-2001-es vadászati szezon árbevétele 12,892 milliárd forintot tett ki, a vadgazdálkodás nyeresége mintegy 800 millió forintot ért el - véli Mészáros Károly, a Nyugat-magyarországi Egyetem professzora. Ez mintegy 5 százalékkal nagyobb az előző évinél. Ezzel párhuzamosan jelentősen növekedett a vadak okozta kár, ennek értéke 2001-ben elérte az 1,4 milliárd forintot. Ebből csak Somogyra 400 millió forint jutott. A vadkár enyhítése érdekében a mostani vadászati szezonban a hatóságok az éves lelövési tervek elkészítésénél megemelték a vadásztársaságok kilövési kötelezettségét. A vadgazdálkodásból származó árbevétel 2002-ben várhatóan meghaladja a 14 milliárd forintot, a nyereség pedig eléri az egymilliárdot.
