BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges lesz idén a Postabank

2002. április 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Postabank 2002-ben az első két hónapban 136 millió forintot meghaladó adózás előtti eredményt ért el és várhatóan nyereséges lesz az év egészében - derül ki a Magyar Posta közleményéből. A Posta szerint az eredmény javulása a 2001-ben meghozott intézkedések pozitív hatásának köszönhető. A Postabank 2003-ban 1,1 milliárd forint, 2004-ben pedig 5,3 milliárd forint adózás előtti eredményt tervez. A Posta közleménye kitér arra is, hogy márciusban megkezdődött a közvetlen informatikai kapcsolatok kiépítése a Postabank és a Magyar Posta között, s ennek köszönhetően még az idén 500, 2003 végére pedig 1200 postán válnak hozzáférhetővé azok a banki szolgáltatások, amelyeket a Postabank elsősorban a lakosságnak, illetve a kisvállalkozóknak nyújt. Ennek költsége összesen nem haladja meg a 10 milliárd forintot, jelenleg is - a programnak megfelelően - számos számítógépes postai felvevőhely működik, amelyeknek munkáját több száz elektronikus háttérfeldolgozó segíti. A Postabank Rt. a februárban közzétett nem auditált és nem konszolidált magyar pénzügyi kimutatásai szerint 2001-ben 2,244 milliárd forint veszteséget könyvelt el. A bank 2000-ben 342 millió forint eredményt ért el. A nettó kamatbevétel tavaly több mint 18 százalékkal nőtt, miközben a kamatbevételek és -kiadások egyaránt jelentősen csökkentek, az előző évi 55,5, illetve 37,5 százalékára. A Postabank mérlegfőösszege 2001 végén 363,242 milliárd forint volt, 9,7 százalékkal nőtt 2000 végéhez képest.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet