BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra nyithatják az adózási fejezetet

2002. április 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar kormány kezdeményezi az uniós csatlakozási tárgyalásokon az ideiglenesen már lezárt adózási fejezetet újranyitását - jelentette be Tállai András, a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára. A Külügyminisztérium ma küldi el a bővítési munkacsoportnak a javaslatot, amely a dohánytermékek adóztatását és a szesz jövedéki adóját érinti.
Magyarország a dohánytermékek adóztatásával kapcsolatban eddig nem kért átmeneti mentességet, ám most mégis azt szeretné, hogy a legalább 57 százalékos adószintet ne 2004-re, hanem csak a belépés után négy évvel kelljen elérni. Ezzel elkerülhető, hogy a csatlakozásra a cigaretta átlagos fogyasztói ára a duplájára emelkedjen. Ilyen mértékű drágulás ugyanis 2,4 százalékkal növelné az inflációt, ráadásul ösztönözné a csempészést. Derogációt kér Magyarország a bérformában végzett szeszfőzésre is.
A magyar javaslat szerint korlátlan ideig fennmaradna a jelenlegi bérfőzési rendszer, némileg csökkentve a jelenlegi 50 hektoliter kedvezményes adózású mennyiséget. Tállai szerint az Európai Unió valószínűleg elfogadja a magyar kormány derogációs kéréseit.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet