Járai Zsigmond jegybankelnök szerint a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügypolitikája jól szolgálja a kormány törekvését, hogy a 2004-es uniós csatlakozás után Magyarország már 2006-ban tagja legyen az európai Gazdasági és Monetáris Uniónak (EMU). Járai véleménye szerint Magyarországnak nem lesz szüksége ennél hosszabb átmeneti időre. Magyarország a minél előbbi belépés érdekében pedig hajlandó elfogadni minden életképes javaslatot, így a tagállamok kisebb csoportokra való osztását és rotációs alapon való részvételüket a testületben. A jegybank elnöke szerint kedvező jel, hogy a Nemzetközi Valutaalap, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank és az Európai Bizottság szakemberei a közelmúltban egyaránt reálisnak ítélték a magyar kormány euróövezeti csatlakozási törekvését. Véleményük szerint ugyanis a kelet-közép-európai tagjelöltek közül Magyarország és Észtország 2006-ra érett lesz az euró bevezetésére. Járai megítélése szerint az Európai Központi Banknak nem kell félnie a tagjelöltektől, mivel azok gazdasági mérete viszonylag kicsi, ezért az általuk támasztott esetleges inflációs nyomás csekély az euróövezet számára.
