BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindult Olaszországba a húsvéti bárányexport

Már az elmúlt héten megkezdődött a húsvéti ünnepek előtti báránykivitel az olaszországi piacra - tájékoztatta lapunkat Békési Gyula, a Juh Terméktanács ügyvezető igazgatója. A magyar szállítók az idén 200-250 ezer állatot szeretnének exportálni, amire összességében lehetőség is lenne, mivel a tavalyihoz hasonló állat-egészségügyi nehézségek egyelőre nem hátráltatják a kivitelt.

2002. március 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén nem kell számolni a tavalyi állat-egészségügyi mizériával, az Olaszországba irányuló bárányexportban az azonban némi korlátot jelent, hogy az olaszok elsősorban a kisebb, 13-16, 16-20 és 20-24 kilogrammos példányokat keresik. Az e súlyhatárok feletti állatokat csak akkor hajlandóak átvenni, ha a szállítmány - egy kamion esetében 700 állat - 80 százalékát a 13-24 kilogramm közötti bárányok teszik ki. Az sem hajtja a tenyésztők malmára a vizet, hogy Olaszországban jelenleg bőséges a kínálat a jó minőségű spanyol állatból, így meglehetősen telített a piac.
Az árakról Békési megjegyezte, hogy az elmúlt hetekben nem emelkedtek, s erre húsvétig már nincs is sok remény. Így a magyar tenyésztők átlagosan 200 forinttal kevesebbet kapnak a bárányokért, mint a karácsony előtti időszakban. Ez természetesen meghatározó a tartókra nézve, mivel az év elejétől a húsvétig terjedő időszakban bonyolítják le a kivitel közel 40 százalékát.
Á. A.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet