Több mint 73 ezer diákhitel-szerződést kötöttek a diákok a jelenleg folyó szemeszterre - jelentette be a Diákhitel Központ Rt. A postákon százezernél több igénylőcsomagot értékesítettek. A hallgatóknak átutalt összeg megközelítőleg 3,5 milliárd forint. Ettől a félévtől igényelhető az egyösszegű kifizetés is, amit a diákok több mint ötöde, azaz 16 ezer hallgató kért a hónap elejéig, de jogosulttá csak háromezerrel kevesebben váltak, mivel egy részük vagy nem iratkozott be, vagy késve küldte a nyomtatványokat. Az utóbbiak áprilisban juthatnak a pénzükhöz.
(NAPI)
