Magyarország hamarosan csatlakozhat az EU IDA (Interchange of Data Between Adminstrations) programjához, amivel a magyar közigazgatás is bekerül Európa közigazgatási vérkeringésébe, és így lehetővé válik az ország számára, hogy hozzáférjen az unió tagállamainak adatbázisaihoz, tájékozódjon tapasztalataikról, s maga is szolgáltasson a tagországoknak adatokat - tájékoztatott tegnap a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) Informatikai Kormánybiztossága. A csatlakozás egyúttal azt is jelenti, hogy a magyar közigazgatási rendszerek és adatbázisok a jövőben az eEurope kezdeményezés normái alapján készülnek, illetve hogy a már meglévők ezen elvek szerint újulnak meg - áll a tájékoztatóban.
(NAPI)
