BUX 139041.43 -0,19 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt a munkanélküliség januárban

Az év első hónapjában 25 400-zal nőtt a regisztrált munkanélküliek száma, ami így 368 200-ra emelkedett. A növekedés gyakorlatilag megegyezik a szezonális faktorral. A GM szerint a megemelt minimálbér nem növelte érdemben az állástalanok számát.

2002. február 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Januárban 25 400-zal nőtt a munkanélküliek száma, ezzel már 368 200 állástalant tartottak nyilván a munkaügyi központok - a Gazdasági Minisztérium (GM) foglalkoztatási hivatalának számsorai szerint. A januári adat 28 500-zal több, mint egy évvel korábban. A szezonális hatások kiszűrésével azonban sokkal jobb a helyzet, akkor ugyanis decemberhez képest januárban nem növekedés, hanem egyenesen 1200 fős csökkenés tapasztalható - szögezi le a gazdasági tárca jelentése.
A rossz idő miatt az idénymunkák véget értek, ezt jelzi, hogy a hónap során újonnan regisztrált állástalanok több mint 90 százaléka fizikai foglalkozású, főleg szakképzetlen. Idén januárban 63 800 álláshelyet tartottak nyilván a munkaügyi központok. Ebből a hónap során 26 200 szűnt meg betöltéssel vagy visszavonással, így a hónap végén 37 600 állás várta a jelentkezőket.
D. L.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet