BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar gazdaságban is megkezdődött a klaszteresítés kora

A külföldi tőke fontos szerepet játszik a magyar ipar termelésének korszerűsítésében. A következő fontos lépés a klaszterek létrehozása lehet.

2002. február 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar gazdaság fejlődésében jelentős szerepet töltenek be a külföldi tőkével megvalósult beruházások - jelentette ki Pongorné Csákvári Marianna, a gazdasági tárca helyettes államtitkára. Magyarországon tavaly több mint 2,4 milliárd euró értékben fektettek be külföldi tőkét, ez mintegy 30 százalékkal több az előző évinél.
A jövő útja egyértelműen a hálózatépítés - véli Kulcsár Péter, a gazdasági tárca kebelében működő Magyar Gazdaságelemző Intézet (MGI) igazgatója. Kulcsár megítélése szerint földrajzi adottságai és a vállalkozások szerkezete miatt Magyarországon ágazatonként csupán egy klaszter működhet racionálisan. A klaszterek kialakítását egyre komolyabb forrásokkal támogatja a Gazdasági Minisztérium. A kezdeményezés célja, hogy a beszállítói és az integrátori programon kívül is segítsék a kis- és középvállalatok megerősödését. Magyarországon az elsők közt az autógyártás két klasztere alakult meg tavaly. Emellett már felállt egy optomechatronikai - optika, finommechanika, elektronika - klaszter is Mátészalkán, valamint a harmincegy nyugat-dunántúli fürdőt és egészségturizmussal foglalkozó önkormányzatot tömörítő Pannon Thermál Klaszter. Emellett már van külön klaszterjuk a közép-dunántúli fa- és bútoripari társaságoknak is.
(NAPI)

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet