Tavaly a magyarországi kereskedelmi szálláshelyeken 5,9 millió vendég összesen 18,1 millió éjszakát töltött el, ez hajszálnyival kevesebb a 2000-esnél - a Központi Statisztikai (KSH) Hivatal adatai szerint. Ennek ellenére az ágazat rekordbevételt könyvelhetett el. A jegybank előzetes adatai szerint csaknem 4,4 milliárd euró 18 százalékkal több az előző évinél. Az év egészében a külföldi vendégforgalom kismértékben növekedett, míg a belföldi 4 százalékkal visszaesett 2000-hez képest. A külföldi vendégéjszakák csaknem háromnegyede Budapestre és a Balaton partjára koncentrálódott. A legtöbb - csaknem 4,2 millió - vendégéjszakát a német beutazók töltötték el Magyarországon.
A szállodák 47 százalékos átlagos szobafoglaltsága gyakorlatilag stagnálást jelent. A kereskedelmi szálláshelyek tavaly összesen 84,6 milliárd forint bevételhez jutottak a szállásdíjak után. Ez folyó áron csupán másfél százalékkal több az előző évinél, azaz a forgalom több mint hét százalékkal csökkent. A szállásdíj-bevétel több mint háromnegyede a külföldi vendégektől származott, túlnyomórészt a budapesti szállodákban.
(NAPI)
