Nem jött létre megállapodás a közalkalmazottak idei, a bértáblában előirányzott 7,75 százaléknál magasabb béremeléséről a Közalkalmazottak Országos Munkaügyi Tanácsa (KOMT) szerdai ülésén. A tárgyalást a tervek szerint a jövő héten folytatják – jelentette az MTI. A szakszervezetek szerint 7,75 százalék helyett 17 százalékos emelés lenne kívánatos, mert így teljesülne a közalkalmazotti bérek a versenyszférához történő felzárkóztatásának ez évi célkitűzése. A kormányzati oldal képviselője úgy vélte, hogy a bértáblán belüli magasabb emeléshez módosítani kellene a közalkalmazotti és a költségvetési törvényt. A parlamenten múlik azonban, hogy ezt tárgysorozatba veszi-e. A kormányzati oldal nem vitatta, hogy az 50 ezer forintos minimálbér feszültségeket okoz bizonyos bérkategóriákban. Szerinte a problémát elsősorban nem további pótlékokkal, kiegészítésekkel kellene rendezni, hanem átfogó módon a közalkalmazotti életpályarendszer keretei között. A kormányzati oldal képviselője szerint nem reális, hogy a kampányidőszakban még a jelenlegi parlament foglalkozzon mindezzel.
