A nettó magyar devizaadósság a GDP arányában az 1997-es 22-ről 2001-ben a becslések szerint 6-9 százalékra csökkent, ezen belül az államot terhelő rész lényegében már megszűnt. Az államadósság a GDP 52-54 százalékára süllyedt 2001-ben. A kormány tervei szerint ez az arány 2004-re 50 százalék alá csökken - jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter. Véleménye szerint a reálkeresetek emelkedése összhangban áll a versenyképesség javulásával. A külső konjunktúra beruházásélénkítő hatása miatt nőhet a magyar gazdaság külső források iránti igénye, ezért a belföldi felhasználás 4-4,5 százalékos növekedése mellett a fizetési mérleg hiánya 2002-ben 1,5-2 milliárd euró között alakulhat. A nominális GDP a magasabb bázisérték miatt várhatóan nem marad el a kétéves költségvetésben tervezettől. Idén éves átlagban 5,3-5,5 százalékos, az év végére pedig 4,3 százalékos árszintemelkedést vár a pénzügyi tárca.
