BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrájkhelyzet a vasútnál?

2002. január 9. szerda, 18:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének (VDSZSZ) elnöksége elfogadhatatlannak tartja a MÁV 2002. évi, 9,25 százalékos bérajánlatát tartalmazó megállapodástervezetét, és nem írja azt alá - közölte a VDSZSZ közleményben. Az elnökség álláspontja szerint a 9,25 százalékos bérfejlesztés mértékében, tartalmában és szerkezetében elmarad a vasutasság realitásokon alapuló bérigényétől. A VDSZSZ elnöksége szerint a bérfejlesztési tervben tarthatatlan az a munkáltatói elképzelés, amely szerint több mint 20 ezer vasutas mindössze 6,5 százalékos alapbérfejlesztésben részesülne alanyi jogon.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet