A kormány felhatalmazta az MFB Rt.-t, hogy 20 százalékos üzletrészt szerezzen azokban a labdarúgóklubokban, amelyekben üzletet lát - mondta Borókai Gábor szóvivő a kormányülést követő sajtótájékoztatón kedden. Az ötlet a hitelintézetnél fogalmazódott meg, s a bank fordult ezzel a javaslattal a Miniszterelnöki Hivatalhoz. Miután a konstrukciót a hitelintézet dolgozza ki, Borókai nem tudta megmondani, hogy pontosan milyen formában szerez tulajdont a bank a klubokban. A szóvivő lapunk érdeklődésére elmondta, hogy információi szerint várhatóan a Konzumbank bonyolítja le az üzletrészvásárlást. A kormány azért döntött a 20 százalékos részesedésről, mert ez még olyan mérték, amellyel az állam nem válik meghatározó tényezővé a csapat életében, de hozzásegítheti a társaságot egyebek közt ahhoz, hogy akár a nemzetközi küzdőtérre is sikerrel kilépjen.
A kormány ezek mellett arról is határozott, hogy a központi költségvetés általános tartalékából 1,2 milliárd forintot csoportosít át a külügyi tárcához. Ezt a keretet a magyar igazolvánnyal rendelkezők pályázhatják meg, s közülük is azok a családok juthatnak a nevelési, oktatási, tanszervásárlási támogatáshoz, akik legalább két kiskorú gyereket nevelnek, s őket magyar nyelvű oktatásban részesítik.
A földművelésügyi tárca vezetője arról tájékoztatta a kormányt, hogy az államnak 30 ezer tonna kukoricát kellett felvásárolnia. Borókai lapunknak elmondta, hogy a Ferihegyi repülőtér üzemeltetése kapcsán kialakult helyzetet tegnap nem tárgyalta a kormány, a téma várhatóan a jövő heti kormányülésen szerepel (NAPI Gazdaság, 2002. január 8., 3. oldal).
D. J.
