BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges volt tavaly a húságazat (KIMARADT!!)

2002. január 7. hétfő, 17:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jó évet zárt 2001-ben a magyar húságazat: a húsipar 1-1,5 az állattartók pedig átlagosan 15 százalékos jövedelmet termeltek – tájékoztatta Zádori László, a Vágóállat- és Hús Terméktanács titkára az MTI-t. Tavalyelőtt az ágazat nem termelt nyereséget. Előzetes számítások szerint a sertés- és a marhahúságazat együttesen 400–410 milliárd forint árbevételt ért el 2001-ben, ami 10 százalékkal haladja meg a megelőző évi forgalmat. A titkár a növekedést egyrészt a belpiacon végbement, 15 százalékot meghaladó fogyasztói árnövekedéssel, másrészt a sertéshúsért az ázsiai piacokon kapott jobb árakkal magyarázta.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet