Az idén mintegy 3 milliárd forintot különítettek el a kulturális turizmus fejlesztésére a gazdasági és a kulturális tárca hétfőn aláírt megállapodása szerint. Tavaly 1,75 milliárd forintot fordított ilyen célra a két minisztérium. A megállapodás aláírását követő sajtótájékoztatón Matolcsy György gazdasági miniszter elmondta, hogy a két tárca közös pályázatának kerete 1,05 milliárd forint - 10 százalékkal több, mint 2001-ben -, amelyet 50-50 százalékban fizet a GM és az NKÖM.
A GM további 2 milliárd forintot biztosít a kultusztárcának olyan kulturális beruházások, fejlesztések, marketingmunkák támogatására, amelyek szorosan kapcsolódnak az idegenforgalomhoz. Tavaly erre a célra 800 millió forintot fordítottak.
