Idén stabil, 200-220 forintos üzemanyagárakra lehet számítani - mondta Geszti László, a Mol ügyvezető igazgatója egy múlt pénteki sajtótájékoztatón. Bár az elmúlt napokban kisebb áremelkedés indult meg a világpiacon, Geszti egyelőre nem lát okot az árváltoztatásra, s ha szükséges, a következő 8-10 nap adatai alapján döntenek a módosításról. A Mol becslései szerint az idén a kőolaj ára 20-24 dollár között fog mozogni. Az üzemanyagárakat jelenleg a magas készletek tartják alacsonyan. A készletszint csökkenésére a gazdasági növekedés megindulásával lehet számítani. A Mol az idén a magyarországi üzemanyag-fogyasztás 2-3 százalékos növekedését várja. A cég becslései szerint a forgalom tavaly 3 százalék feletti mértékben bővült, így az üzemanyag-felhasználás az 1999-es szintre emelkedett. A forgalom növekedésében a következő 5-6 évben várható egy nagyobb ugrás.
