BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekedtek a fogyasztási hitelek

2002. január 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lakossági fogyasztási hitelek 2001 októberében 35,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbi összeget, elérve az 526 milliárd forintot - tájékoztatta a Gazdasági Minisztérium (GM) közleményben az MTI-t. (A lakossági fogyasztási hitelállomány 2000. december végén 409 milliárd forint volt.) A fogyasztási hitelek a háztartásoknál meghatározóak, s folyamatosan növekednek. A lakáshitel-állomány 2001. október végén 74,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Tavaly megtorpant a fogyasztási hitelek kamatának évek óta tartó lassú csökkenése, az átlagos kamatláb az év nagy részében mintegy 21 százalék volt, csak augusztus óta csökkent. Októberben az átlagos éves kamatláb 20,44 százalék volt, miközben a 12 havi fogyasztói árindex 7,6 százalékos. Az inflációt többszörösen meghaladó kamatszint kiugróan magas reálkamatokat eredményez, súlyos terhet róva a fogyasztási hitelek törlesztőire - véli a GM, amely szerint a hitelállomány dinamikus bővülése nem annyira a vonzó kamatfeltételeket, mint a lakosság javuló várakozásait és növekvő fogyasztási hajlandóságát jelzi.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet