Rendkívüli ülést tart ma az Országos Munkaügyi Tanács (OMT) több miniszter részvételével, hogy megvitassa a külföldiek magyarországi foglalkoztatására vonatkozó jogszabályok változásait - tájékoztatta a testület az MTI-t. Az ülés összehívásával a tanács kormányzati, munkaadói és munkavállalói oldalainak soros elnökei szerdai egyeztetésükön egyetértettek. Az összehívást a tanács munkavállalói oldalát alkotó hat szakszervezeti szövetség közül öt már múlt év december 28-án kezdeményezte.
