Tegnap átvette Faragó Csabától, az ÁPV Rt. elnök-vezérigazgatójától huszonkét Balaton-parti önkormányzat a Balatoni Hajózási Rt.-ben való 51 százalékos tulajdonrészüket tanúsító részvényeket - közölte az MTI. A kormány ez év elején döntött arról, hogy a részvénytársaság 51 százalékos többségi tulajdonát térítésmentesen átadja a kikötővel rendelkező 22 önkormányzatnak és hogy a kisebbségi részvénycsomag a Magyar Fejlesztési Bankhoz kerül. A szerződés értelmében az önkormányzatok 600 millió forintos tőkeemelést hajtanak végre és az állam ugyanennyivel járul hozzá a társaság fejlődésének megalapozásához. Ezzel az önerővel már komoly esélye lesz az rt.-nek a Széchenyi terv pályázatain - mondta Matolcsy György gazdasági miniszter. A Balatoni Hajózási Rt. a Mahart-csoportból vált ki. A Mahart az elmúlt években sokat áldozott balatoni kikötőinek fejlesztésére, hogy fölvegye a versenyt a tó partán épülő új marinákkal.
