Előreláthatóan még az idén bejegyzik azt a kaposvári székhelyű Dél-dunántúli Labdarúgó Befektető Kft.-t, amelyet a közelmúltban a térség két nagyvárosának legjelentősebb futballklubjait működtető cégek hoztak létre - erősítette meg lapunk információit Szilvási József. Az ügyvezető igazgató elmondta, hogy az új társaságban 30 százalékos üzletrésze van a kaposvári Rákóczi Labdarúgó Kft.-nek, 26 százalékot birtokol a pécsi PVSK Labdarúgó Kft., a fennmaradó rész a több ingatlanfejlesztő cégben is érdekelt Stier Istváné, illetve az ügyvezetőé. (A Rákóczi Labdarúgó Kft. 30 százalékban a Rákóczi Futball Club, ugyancsak 30 százalékban Szilvási és az elnöki feladatokat ellátó Stier, 40 százalékban pedig helyi cégek és kisbefektetők birtokában van.)
Szilvási közölte, hogy tárgyalásokat kezdtek a szekszárdi futballklubot működtető cég tulajdonosaival és menedzsmentjével arról, hogy beszállnak az új társaságba. Azt sem tartják kizártnak, hogy később a térség kisebb városainak labdarúgóklubjai is résztulajdonosok lesznek a cégben. A Dél-dunántúli Labdarúgó Befektető Kft. legfontosabb célja, hogy a szellemi és az anyagi tőke koncentrációja révén fellendítsék a térség labdarúgását. Mindhárom klub csak akkor léphet előbbre - a Rákóczi az élvonalba, a PVSK az NB I-be, a Szekszárd pedig az NB II-be jutást tervezi -, ha ehhez minden szükséges eszköz maradéktalanul rendelkezésre áll. A közös cég révén később akár a felesleges párhuzamosságok is elkerülhetők. Ha a Dél-dunántúli Labdarúgó Befektető Kft. beváltja a hozzá fűzött reményeket, az ország más régióiban is mintául szolgálhat a magyar labdarúgás gondjainak megoldására - tette hozzá Szilvási.
A NAPI Gazdaság információja szerint megmozgatta a befektetők, elsősorban az ingatlanfejlesztéssel foglalkozók fantáziáját a közelmúltban központi támogatással elindított stadionrekonstrukciós program, amelynek keretében 2002-ben tizenkét létesítmény rekonstrukcióját tervezték. Kaposváron például a közelmúltban 800 millió forint értékű beruházásról született megállapodás az Ifjúsági és Sportminisztérium (ISM) és a város között arról, hogy újjáépítik a Rákóczi stadiont. (Az említett összegből félmilliárd forintot az állam, 300 milliót pedig a helyhatóság biztosít.) A munkák első, mintegy 400 millió forint értékű üteme várhatóan már a jövő év elején megkezdődik.
Körtési Zsolt
